Каникулы
Государственное учреждение образования "Греская средняя школа"Адрес:
РБ Мінская вобласць Слуцкі раён в.Грэск вул.Пралетарская, 5 Телефон:
8-01795-90286, 8-01795-90504 Электронная почта:Государственное учреждение образования "Греская средняя школа"

УПРАВЛЕНИЕ ПО ОБРАЗОВАНИЮ, СПОРТУ И ТУРИЗМУ СЛУЦКОГО РАЙИСПОЛКОМА 

ГОСУДАРСТВЕННОЕ УЧРЕЖДЕНИЕ ОБРАЗОВАНИЯ "ГРЕСКАЯ СРЕДНЯЯ ШКОЛА"

 
РусскийБеларускiEnglish
Карта сайта Электронное обращение На главную

Меню

Главная Проход по ссылкам навигации

Горячие новости

 

 27.11.2018  Тыдзень прававых ведаў

подробнее...

 

 24.11.2018  Прафарыентацыйная экскурсія

подробнее...

 

 20.11.2018  Бяспека на вадзе і лёдзе

подробнее...

 

 08.11.2018  Акцыя "Стань заметным"

подробнее...

 

 01.11.2018  Акцыя "Горящие сердца"

подробнее...

Cтатыстыка наведванняў

Яндекс.Метрика

 

План

выхаваўчай работы з вучнямі на асенніх канікулах

з 29 кастрычніка па 6 лістапада 2018 года

 

Дата

Мерапрыемствы

 

класы

Адказныя

29.10.18

1. Наведванне непаўналетніх, якія знаходзяцца ў СНС

2. Шашачны турнір

3. Работа аб’яднанняў па інтарэсах

4. Круглы стол “УЛКСМ-учора, БРСМ-сёння”

 

 

5-8

 

9-11

Янцэвіч С.Ю.

Ачапоўскі Р.В.

Кіраўнікі аб’яднанняў

Кудзіновіч І.Я.

 

 

30.10.18

1. Удзел вучняў у раённых прадметных алімпіядах

2. Кансультацыі педагога сацыяльнага, педагога –псіхолага па праблемах сямейнага выхавання

3. Экскурсія ў парк

4. Работа кам’ютарнага класа

5. Работа аб’яднанняў па інтарэсах

 

 

3-4

Настаўнікі-прадметнікі

Янцэвіч С.Ю.

Наст. пачатковых кл.

Міхневіч С.М.

Кіраўнікі аб’яднанняў

31.10.18

1. Конкурс малюнкаў “Дарога і мы”

2. Індывідуальныя заняткі па прадметах з вучнямі

3. Акцыя ”Кніжная бальніца”

4. Турнір па настольнаму тэнісу

5. Работа аб’яднанняў па інтарэсах

6. Удзел вучняў у раённых прадметных алімпіядах

5-7

 

 

2-4

9-11

Кл. кіраўнікі

Настаўнікі-прадметнікі

Бібліятэкар

Ачапоўскі Р.В.

Кіраўнікі аб’яднанняў

Настаўнікі-прадметнікі

 

1.11.18

1. Наведванне непаўналетніх, якія знаходзяцца ў СНС

2. Удзел вучняў у раённых прадметных алімпіядах

3. Работа кам’ютарнага класа

4. Работа аб’яднанняў па інтарэсах

5. Спартыўнае спаборніцтва па валейболе

 

 

 

9-10

Янцэвіч С.Ю., кл.кіраўнікі

Настаўнікі-прадметнікі

Міхневіч С.М.

Кіраўнікі аб’яднанняў

Казак В.У.

 

2.11.18

1. Конкурс дзіцячай творчасці “Шукаем таленты”

2. Работа кам’ютарнага класа

3. Прававы марафон

4. Работа аб’яднанняў па інтарэсах

5. Шашачны турнір

6. Удзел вучняў у раённых прадметных алімпіядах

4-7

8-9

3-4

Вітко М.М.

Міхневіч С.М.

Янцэвіч С.Ю.

Кіраўнікі аб’яднанняў

Казак В.У.

Настаўнікі-прадметнікі

 

3.11.18

1. Заняткі з вучнямі “групы рызыкі”   «В ответе за себя…»

2. Экскурсія ў школьны музей “Этнаграфічныя асаблівасці маёй вёскі”

3. Спартыўнае спаборніцтва па міні-футболе

4. Удзел вучняў у раённых прадметных алімпіядах

 

7-8

5-6

 

 

Янцэвіч С.Ю.

Гупаловіч Л.І.

Казак В.У.

Настаўнікі-прадметнікі

 

5.11.18

1. Наведванне непаўналетніх, якія знаходзяцца ў СНС

2. Акцыя по збору макулатуры

3. Аперацыя “Чыстая школа”

4. Работа аб’яднанняў па інтарэсах

 

6-8

5-11

Янцэвіч С.Ю.

Кудзіновіч І.Я.

Кл. кіраўнікі

Кіраўнікі аб’яднанняў

 

6.11.18

1. Паседжанне членаў школьнага самакіравання

   “Мая лідэрская пазіцыя”

2. Кансультацыі педагога –псіхолага “Цяжкі ўзрост”

3. Відэапраграма “Наша бяспека”

 

9-10

 

 

4-7

Кудзіновіч І.Я, 9-11кл.

 

Янцэвіч С.Ю.

Нам.дырэктара па ВР

 

Бібліятэка, спартыўная зала, камп’ютарны клас працуюць з 9.00 гадзін
Аб’яднанні па інтарэсах працуюць па асноўнаму графіку з 9.30 гадзін


       У час зімніх канікул запрашаем навучэнцаў школы прыняць удзел у выхаваўчых мерапрыемствах і з карысцю для сябе правесці вольны час. 

План работы

на зімніх канікулах 2017/2018 н.г.

Дата

Мерапрыемствы

Пачатак

Адказныя

Дзень бяспекі

 

26.12.17

1. Інтэрактыўная гутарка “Бяспечныя канікулы”  (6-10 класы)

2. Віктарына «У свеце дарожных знакаў» (2-5 класы)

3. Выраб віншавальных паштовак для педагогаў-ветэранаў педагагічнай працы

 

9.30

 

10.00

 

10.00

Бранавец А.М.

 

Лабковіч С.У.

 

Кудзіновіч І.Я.

Дзень прафарыентацыі

 

27.12.17

1. Круглы стол “Выбар прафесіі – гэта сур’ёзна” (9-11 класы)

2. Прэзентацыя партфоліа “Рыхтуемся да прафесіі настаўніка” (8-10 класы)

3. Творчая выстава “Прафесіі маіх бацькоў” (5-7 класы)

10.00 

10.00

10.00

Лабковіч І.М.

 

Раўтовіч Т.І.

 

Барыніна В.А.

Новы год ля варот

 

28.12.17

1. Танцавальны марафон «Вяселы карагод» (2-5 класы)

2. Турнір па тэнісе (6-11 класы)

3. “Кніжныя навінкі  - для ўсіх і кожнага”. Хіт-парад кніжных навінак.

10.00

 

11.00

11.00

Лабковіч М.М.

 

Ачапоўскі Р.В.

Краўчына Т.А.

Дзень прафілактыкі

 

29.12.17

1.Пазнавальная гадзіна  “Надзвычайныя сітуацыі і парадак дзеянняў пры іх узнікненні” (5-7 класы)

2. Занятак – прэзентацыя "Аб адміністрацыйнай і крымінальнай адказнасці непаўналетніх" (8-11 класы)        

10.00

  

11.00

Макшыцкая М.М.

 

 

Янцэвіч С.Ю.

 

Дзень інтэлектуалаў

 

30.12.17

1. Беларуская скарбонка. Віктарына знаўцаў беларускіх казак (5-8 класы)

2. Интэлектуальная гульня

“Што? Дзе? Калі?” (7-11 класы)

3. “Кнігі-юбіляры 2018 года” Агляд літаратуры.

 

10.00

 

10.00

 

11.00

Лабковіч І.М.

 

Якавенка Н.І.

 

Краўчына Т.А.

Дзень працы і беражлівасці

 

02.01.18

1. Аперацыя “Птушыная кармушка” (5-9 класы)

 

2. Пазнавальная гадзіна “Беражлівасць пачынаеццам дома” (2-4 класы)

 

12.00

 

10.00

Вітко М.М.

 

 

Кобель А.А.

Дзень здароўя

 

03.01.18

1.Снежны снайпер (1-2 класы)

2. Віктарына “Пяць крокаў да здароўя” (5-9 класы)

3. Спартыўная эстафета “Самы лоўкі – гэта ты!” (3-4 класы)

10.00

10.00

 

11.00

Дробыш А.М.

Барыніна В.А.

Чупрык В.П.

Казак В.У.

Дзень турызму і краязнаўства

 

04.01.18

1. Лыжны паход “Зімовы лес” (6 клас)

2. Фотаахота “Зімняя казка”. Афармленне фотакалажа (7-8 класы)

 

11.00

11.00

 

Вітко М.М.

 

Якавенка Н.І.

Макшыцкая М.М.

Творчая майстэрня

 

05.01.18

1.Творчая майстэрня “Навагодняя паштоўка”

(1-4 класы)

2. Майстар-клас па квілінгу “Снежны настрой” (7-10 класы)

3.Агляд – рэклама кніжных навінак “Бібліятэкар рэкамендуе”

10.00

 

10.00

 

11.00

Лабковіч М.М.

Дробыш А.М

 

Раўтовіч Т.І.

 

Краўчына Т.А.

У чаканні каляд

 

06.01.18

1. Этнаграфічная гадзіна: «Навагоднія святы. Народныя традыцыі і абрады» (5-9 класы)

2. Конкурс малюнкаў  “Зімовыя ўзоры” (2-4 класы)

3. “Чытанне для сэрца і душы” Выстава-прагляд дзіцячай духоўнай літаратуры

 

9.30

 

9.30

 

10.00

Чупрык В.П.

 

Лабковіч С.У.

 

Краўчына Т.А.

 

Кансультацыі настаўнікаў-прадметнікаў для навучэнцаў і бацькоў:

 

беларуская мова і літаратура

26.12. 2017

10.00

каб. 43

Лабковіч І.М.

матэматыка

26.12. 2017

10.00

каб. 43

Раўтовіч Т.І.

фізіка

27.12.2017

10.00

каб.32

Макшыцкая М.М.

 

хімія

28.12.2017

10.00

каб. 34

Бранавец А.М.

руская мова і літаратура

29.12.2017

10.00

каб. 44

Міхайлава В.С.

інфарматыка

30.12.2017

10.00

каб.30

Міхневіч С.М.

геаграфія

02.01.2018

12.00

каб.36

Більдзюкевіч Н.І.

французская мова

02.01.2018

10.00

каб.44

Харытончык Н.І.

Барыніна В.А.

біялогія

03.01.2018

10.00

каб. 34

Бранавец А.М.

нямецкая мова

04.01.2018

10.00

каб.47

Ланюк Л.І.

гісторыя, грамадазнаўства

04.01.2018

10.00

каб.40

Гупаловіч Л.І.

англійская мова

05.01.2018

9.30

каб.54

каб.44

Долбік Н.І.

Харытончык Н.І.

ГРАФІК работы аб’яднанняў па інтарэсах

на зімніх канікулах з 24.12.17 па 7.01.18

 

Назва гуртка

Час работы

Месца правядзення

Кіраўнік

АЎТОРАК

 

ЮІДР

09.00-10.00

каб.38

Кудзіновіч І.Я.

Творчая майстэрня   

10.00-13.00

каб. 19

Богуш Л.П.

СЕРАДА

 

Што? Дзе? Калі?

09.00-11.00

каб.34

Більдзюкевіч Н.І.

Музейная справа

09.00-12.00

музей

Гупаловіч Л.І.

Творчая майстэрня   

10.00-12.00

каб. 19

Богуш Л.П.

Літаратурнае  краязнаўства

10.00-12.00

каб.38

Кудзіновіч І.Я.

Турыстычная песня

10.00-12.00

актавая зала

Вітко М.М.

ЧАЦВЕР

 

Музейная справа

09.00-12.00

музей

Гупаловіч Л.І.

Шыем самі

09.00-10.00

каб. Праф.нав.

Пісарык А.У.

Займальны англійскі

09.00-11.00

каб.54

Долбік Н.І.

ПЯТНІЦА

 

Умелыя ручкі

09.00-11.00

каб. праф.нав.

Пісарык А.У.

ЮІДР

09.00-10.00

каб.38

Кудзіновіч І.Я.

Турыстычная песня

10.00-12.00

актавая зала

Вітко М.М.

СУБОТА

 

Фантазія

09.00-12.00

каб.6

Раўтовіч Т.І.

Турыстычная песня

10.00-12.00

актавая зала

Вітко М.М.

Літаратурнае краязнаўства

10.00-14.00

каб.38

Кудзіновіч І.Я.


Основные меры безопасности при обращении с пиротехникой
• Все виды пиротехники предназначены только для использования на улице. Лучшее место для фейерверка — большая открытая площадка: двор, пустырь или поляна, свободные от деревьев, автомашин и построек в радиусе 100 м. Поблизости не должно быть тротуаров и тропинок, где могут неожиданно появиться люди. Деревянный конец любой «кометы» нужно строго вертикально воткнуть в сугроб, а после поджигания фитиля сразу отойти на безопасное расстояние. 
• Зрителей в целях безопасности размещают не ближе 30-50 метров от пусковой площадки фейерверка. И обязательно с наветренной стороны. К тому же наблюдать за салютом на расстоянии гораздо удобнее: не нужно высоко запрокидывать голову. 
• Если ваш двор маленький, используйте ассортимент только наземного действия: петарды, хлопушки, огненные «волчки» и «колеса», но ни в коем случае не запускайте изделий, летящих вверх: «ракет» и «бабочек». Использовать их рядом с жилыми домами крайне опасно: они могут попасть в окно или форточку, залететь на балкон, крышу и стать причиной пожара. Самое опасное из пиротехнических изделий— «сигнал охотника», оно легко пробивает двойное остекление окон квартир. 
• Одно из важнейших правил - покупать пиротехническую продукцию только в специализированных магазинах и отделах, где все изделия имеют сертификат соответствия и инструкцию на русском языке. Вам останется только внимательно ее изучить и неукоснительно ей следовать. 
• Приобретая пиротехнические изделия, помните, что входящие в них горючие вещества и порох огнеопасны. При неосторожном обращении или неправильном хранении они легко воспламеняются и приводят к пожару или травме. 
• Собираясь в гости, плотно закройте форточки и наведите порядок на балконе — на всякий пожарный случай. 
• Если вдруг пиротехническая комета залетит в вашу квартиру, не пытайтесь ее ловить и тушить - можете получить ожоги. Найдите для себя безопасное место, а ей позвольте прогореть. Если с возгоранием не справитесь сами, звоните на «101» или по мобильному «112».

Очень опасно, поэтому нельзя: 
• Применять пиротехнику при ветре более 5 м в секунду.
 
• Запускать салюты с рук, в закрытых помещениях, квартирах, офисах, с балконов и лоджий. 
• Подходить к пиротехническому изделию близко, пока оно не прогорит полностью.
• Использовать пиротехнику с истекшим сроком годности или видимыми повреждениями. 
• Разрешать детям запускать фейерверки самостоятельно. 
• Приобретать пиротехнические изделия с рук, вне специализированных магазинов, если отсутствуют сертификат соответствия, инструкция на русском языке, срок годности. 
• В праздничные дни гулять там, где водятся нетрезвые компании, запускающие пиротехнику. В их нетвердых руках ракеты меняют свои траектории и становятся особо опасными для окружающих. 
Вы сами в ответе за свою безопасность!

_____________________________________________________

План

выхаваўчай работы на асенніх  канікулах

з 30 кастрычніка па 4 лістапада 2017 года

Дата

Мерапрыемствы

Адказныя

30.10.17

1. Наведванне непаўналетніх, якія знаходзяцца ў СНС

2. Шэфская дапамога  адзінокім  састарэлым людзям

Янцэвіч С.Ю.

Кудзіновіч І.Я.

 

31.10.17

1. Акцыя “Бяспечныя канікулы”

2. Кансультацыі педагога сацыяльнага, педагога –псіхолага па праблемах сямейнага выхавання

3. Экскурсія ў парк

4. Работа кам’ютарнага класа

5. Таварысцкая сустрэча па баскетболу сярод вучняў  9-11 класаў

6. Работа аб’яднання па інтарэсах “Творчая майстэрня”

Драбушэвіч Т.В.

Янцэвіч С.Ю.

 

Кудзіновіч І.Я.

Міхневіч  С.М.

Казак В.У.

Богуш Л.П.

1.11.17

1. Конкурс малюнкаў  “Дарога і мы”

2. Індывідуальныя заняткі па прадметах з вучнямі

3. Кансультацыі  педагога –псіхолага “Цяжкі ўзрост”

4. Акцыя ”Кніжная бальніца”

5. Турнір па настольнаму тэнісу

Класныя кіраўнікі 5-7 кл.

Настаўнікі-прадметнікі

Педагог-псіхолаг

Бібліятэкар, 2-4кл.

Ачапоўскі Р.В., 7-11кл.

 

2.11.17

1. Наведванне непаўналетніх, якія знаходзяцца ў СНС

2. Удзел вучняў у раённых прадметных алімпіядах

3. Работа кам’ютарнага класа

4. Відэапраграма “Наша бяспека”

5. Работа аб’яднання па інтарэсах “Фантазія”

6. Спартыўнае спаборніцтва па валейболу

Янцэвіч С.Ю., кл.кіраўнікі

Настаўнікі-прадметнікі

Міхневіч С.М.

Пісарык А.У.

Раўтовіч Т.І.

Казак В.У.

3.11.17

1. Конкурс дзіцячай  творчасці “Шукаем таленты”

2. Работа кам’ютарнага класа

3. Прававы марафон

4. Работа аб’яднання па інтарэсах “Шыем самі”

5. Работа аб’яднання па інтарэсах “Што? Дзе? Калі?”

 

Вітко М.М., 1-7кл.

Міхневіч С.М.

Янцэвіч С.Ю.

Пісарык А.У.

Більдзюкевіч Н.І.

4.11.17

1. Паседжанне членаў школьнага самакіравання

   “Мая лідэрская пазіцыя”

2. Заняткі з вучнямі “групы рызыкі”  «В ответе за себя…»

3. Збор матэрыялаў  “Этнаграфічныя асаблівасці маёй вёскі”

4. Спартыўнае спаборніцтва па міні-футболу

Кудзіновіч І.Я, 9-11кл.

 

Янцэвіч С.Ю.

Гупаловіч Л.І., 8-9кл.

Ачапоўскі Р.В., 5-8кл.

5.11.17

1. Наведванне непаўналетніх, якія знаходзяцца ў СНС

2. Віктарына “Я самы граматны пешаход”

3. Першынства пачатковай школы “Асенні крос”

4. Аперацыя “Чыстая школа”

5. Работа аб’яднання па інтарэсах “Умелыя ручкі”

 

Кл.кір., педагог сацыяльны

Выхавацелі аздараўленчага лагера

Ачапоўскі Р.В.

Выхавацелі азд.лагера

Пісарык А.У.

 

6.11.17

Акцыя по збору макулатуры

Класныя кіраўнікі 1-11 класаў

 

 Аб’яднанні па інтарэсах,  бібліятэка,  спартыўная зала,  камп’ютарны клас працуюць з 9.00 гадзін     

                     


   

Л е т н і я   к а н і к у л ы   -   2017

План работы аздараўленчага лагера

з дзённым прабываннем

з 01.06.2017 па 21.06.2017

Дата

Змест і формы работы

Адказныя

01.06.17

Адкрыццё лагера

 

Інструктаж-гутарка "Правілы бяспечных паводзін у школьным лагеры і за яго межамі"

Пісарык А.У.

Адкрыцце лагера, забаўляльная праграма “Ура, канікулы!”

Лабковіч І.М.

Малюнкі на асфальце “Мы – за мір!”

Лабковіч М.М.

Хвілінка бяспекі “Увага, пешаход!”

Кобель А.А.

02.06.17

Дзень знаёмства

 

Інтэрактыўная гульня “Мы такія розныя…”

Барыніна В.А.

Вясёлыя старты “Усе наперад!”

Харытончык Н.І.

Конкурс малюнкаў “Свет маіх захапленняў”

Гупаловіч Л.І.

 Хвілінка бяспекі “Бяспека ў інтэрнэт асяроддзі”

Кудзіновіч І.Я.

03.06.17

Дзень правіл дарожнага руху

 

Гутарка па асновах бяспекі жыццядзейнасці "Выратавальнікам можаш ты не быць, а правілы  ведаць абавязаны”

Макшыцкая М.М.

Пазнавальны турнір "Знаўцы дарожнай азбукі"

Бранавец А.М.

Гульня-спартландыя “Дарожныя прыгоды”

Лабковіч М.М.

 

 Хвілінка бяспекі “Бяспека на рэках і вадаёмах”

Лабковіч С.У.

05.06.17

Дзень музыкі

 

Музыкальная забаўляльная гульня “Адгадай мелодыю”

Лабковіч М.М.

Спартыўная гадзіна “Мой вяселы мяч”

Лабковіч С.У.

Конкурс “Праспяваем песню разам”

Кудзіновіч І.Я.

Хвілінка бяспекі “Кішэчныя захворванні”

Бранавец А.М.

06.06.17

Дзень казак

 

Віктарына “Вандраванне ў свет казак”

Лабковіч І.М.

Спартыўная эстафета “Самы лоўкі – гэта ты!”

Кудзіновіч І.Я.

Гадзіна малявання “Адзенне для казачных герояў”

Чупрык В.П.

Хвілінка бяспекі “Сустрэча з сабакам”

Гупаловіч Л.І.

07.06.17

Дзень здароўя

 

Сустрэча з медпрацаўнікамі. Гутарка “Я гаспадар свайго здароўя”

Бранавец А.М.

Гульня  “Ты і Я – здаровая краіна”

Кобель А.А.

Спартыўная гадзіна “Народныя гульні”

Міхайлава В.С.

 Хвілінка бяспекі “Колькі каштуе пажар”

Макшыцкая М.М.

08.06.17

Дзень талентаў

 

Конкус “Мы шукаем таленты”

Долбік Н.І.

Спартыўныя рэкорды “А вам слабо?”

Чупрык В.П.

Дыскатэка “Сучасныя рытмы”

Гупаловіч Л.І.

Хвілінка бяспекі “Газ небяспечным можа стаць, калі правілы не ведаць”

Ланюк Л.І.

09.06.17

Здаровы лад жыцця

 

 Віктарына “Чысціня – залог здароўя”

 

Лабковіч М.М.

 Прагулка на свежым паветры: гульні на спартыўнай пляцоўцы

Лабковіч С.У.

 Спартландыя «Мой вясёлы звонкі мяч»

Якавенка Н.І.

Хвілінка бяспекі “Святлоадбіваючыя элементы”

Кудзіновіч І.Я.

10.06.17

Дзень юнага вучонага

 

 Інфармацыйная гадзіна “Свет навукі і тэхнікі”

Міхайлава В.С.

 Прагулка на свежым паветры: гульні на спартыўнай пляцоўцы

Макшыцкая М.М.

 Экскурс у гісторыю “500 гадоў – беларускай друкаванай кнізе”. Да выхаду Бібліі Ф.Скарыны.

Кобель А.А.

Хвілінка бяспекі “З электрычнасцю не жартуй”

Бранавец А.М.

12.06.17

Дзень вады

 

Азбука бяспекі “Правілы бяспечных паводзін на вадзе”

Лабковіч І.М.

Забаўляльная праграма “Свята мыльных пузыроў”

Чупрык В.П.

Рухомыя гульні  “Мора хвалюецца..”  “Карасі і шчупак”

Якавенка Н.І.

Конкурс малюнкаў “Я ведаю тых, хто жыве у вадзе”

Кудзіновіч І.Я.

Хвілінка бяспекі “Калі навальніца”

Кудзіновіч І.Я.

13.06.17

Дзень прафарыентацыі

 

Гульнявая праграма “Свет прафесій”

Бранавец А.М.

Выстава малюнкаў “Прафесіі маіх бацькоў”

Міхайлава В.С.

Вясёлыя старты “Усе наперад!!”

Долбік Н.І.

Хвілінка бяспекі “Асцярожна, насякомыя”

Ланюк Л.І.

14.06.17

Дзень бяспекі

 

Гутарка “Каб не было бяды”

Міхневіч С.М.

Пазнавальна-забаўляльная гульня “Дзеці і бяспека”

Гупаловіч Л.І.

Гульня-спартландыя “Самыя хуткія ў атрадзе”

Барыніна В.А.

Прагляд часопіса “Юны выратавальнік”

Харытончык Н.І.

Хвілінка бяспекі “Адзін дома”

Харытончык Н.І.

15.06.17

Дзень прыроды

 

Гутарка “Ягады, гародніна, садавіна – карысныя прадукты”

Лабковіч М.М.

Віктарына  “Ведай і ахоўвай прыроду роднага краю”

Лабковіч С.У.

Спартыўная гадзіна “Мой вяселы мяч”

Раўтовіч Т.І.

Хвілінка бяспекі “Знаёмімся з грыбамі”

Кудзіновіч І.Я.

16.06.17

Дзень дзіцячай кнігі

 

Рэйд у бібліятэку «Кніжная аптэка». Рамонт кніг.

Лабковіч І.М.

Гульнявая праграма “Па старонках любімых казак”

Чупрык В.П.

Спартыўная эстафета “Самы лоўкі – гэта ты!”

Кобель А.А.

Хвілінка бяспекі “Мы – пешаходы”

Харытончык Н.І.

17.06.17

Дзень роднай мовы

 

Акцыя “Гаворым па-беларуску”

Макшыцкая М.М.

Віктарына “Знаўцы роднай мовы”

Лабковіч М.М.

Выпуск газеты “Скарбонка народнай мудрасці”

Лабковіч С.У.

Спартыўная гадзіна “Мой вяселы мяч”

Кудзіновіч І .Я.

Хвілінка бяспекі “Я веласіпедыст”

Лабковіч С.У.

19.06.17

Дзень майстэрства

 

Творчая майстэрня “Фантазія”

Міхайлава В.С.

Выстава “Летні букет”

Гупаловіч Л.І.

Спартыўная гадзіна. Тэніс

Чупрык В.П.

Хвілінка бяспекі “Правілы паводзін з незнаёмымі людзьмі”

Барыніна В.А.

20.06.17

Дзень турызма

 

Паход да помніка культуры “Гарадзішча”

Харытончык Н.І.

Шашачны турнір

 

Макшыцкая М.М.

Прафілактычная гутарка “Святлоадбіваючыя элементы”

 

Долбік Н.І.

Хвілінка бяспекі “Правілы паводзін у час экскурсіі”

 

Ланюк Л.І.

21.06.17

Закрыццё лагера

 

 

Выпуск газеты “Мой лагер, у якім я адпачываў”

 

Лабковіч І.М.

Раўтовіч Т.І.

Гутарка-інструктаж “Лета – на карысць”

 

Долбік Н.І.

БарынінаВ.А.


Веснавыя канікулы -2017

      

План

выхаваўчай работы  на веснавых канікулах 2016/2017 н.г.

Дата

Мерапрыемствы

Адказныя

27.03.17

1. Аперацыя  “Чыстая школа”

2.Работа камп’ютарнага класа

3. Таварысцкая сустрэча па баскетболу сярод вучняў 9-11 класаў

4. Наведванне тэатралізаванага прадстаўлення “Волшебник изумрудного города”

Кл.кіраўнікі 1-11

Міхневіч С.М.

Казак В.У.

 

Пісарык А.У.

28.03.17

1.Удзел вучняў у раённых прадметных алімпіядах

2. Індывідуальныя заняткі па прадметах з вучнямі

3. Рэйд “Сям’я”

4. Экскурсія да помніка археалогіі “Гарадзішча”

Лабковіч І.М.

 

Настаўнікі-прадметнікі

 

Класныя кіраўнікі

Лабковіч С.У.

29.03.17

1. Індывідуальныя заняткі па прадметах з вучнямі

2.Удзел вучняў у раённых прадметных алімпіядах

3. Работа камп’ютарнага класа

4. Кансультацыі педагога сацыяльнага, педагога –псіхолага па праблемах сямейнага выхавання

5. Наведванне басейна г.Слуцк

Настаўнікі-прадметнікі

 

Барыніна В.А.

 

Міхневіч С.М.

Янцэвіч С.Ю.

 

Пісарык А.У.

30.03.17

1. Удзел вучняў у раённых прадметных алімпіядах

2. Міні – турнір  па настольнаму тэнісу

3.Работа камп’ютарнага класа

4. Лекторый па прававых ведах

  “Небяспека падлеткаў у інтэрнэт асяроддзі”

5. Кінатэатр “Каникулы с пользой”

Гупаловіч Л.І.

 

Ачапоўскі Р.В.

Міхневіч С.М.

 

Янцэвіч С.Ю.

Пісарык А.У.

31.03.17

1. Пазнавальная гадзіна “Азбука дарогі”

2.Аперацыя  “Жыві, кніга!”

3.Прагляд відэафільма “Наша бяспека”

 

Класныя кіраўнікі

Краўчына Т.А.

Чупрык В.П.

 

01.04.17

1.Экскурсія ў БГПУ ім. М. Танка

2. Акцыя па збору макулатуры

3. Творчая выстава “Другаснай сыравіне – новае жыццё”

Раўтовіч Т.І.

Класныя кіраўнікі

Педагогі дадатковай адукацыі

*Кожны дзень з 10.00 працуюць:      гурткі, бібліятэка, спартыўная  зала                                                            

*Кожны дзень з 8.00 працуе аздараўленчая пляцоўка